PRproduktowy.net.pl

Showroomy – promocja mody

Pokazy mody są dla projektantów bardzo dużym priorytetem – w końcu każdy, kto marzy o projektowaniu ubrań, chciałby tez, by jego projekty podziwiał cały świat na szczupłych, pięknych modelkach, w końcu do tego właśnie dąży się projektując ubrania. Znane i mniej znane firmy odzieżowe oraz projektanci sporo dają też za możliwość zaprezentowania swoich kolekcji w showroom, co daje im możliwość wypromowania swojego nazwiska i własnych projektów dzięki… wypożyczaniu ich gwiazdom i stylistom.

moda4Często nie zdajemy sobie sprawy, że większość kreacji, w których oglądamy gwiazdy na okładkach tabloidów, czy w których pokazują się one na różnych imprezach, nie są ich własnością, a własnością showroomu, z którego wypożyczono je. Styliści gwiazd systematycznie przychodzą do showroomów, by wypożyczyć ciekawe, oryginalne kreacje dobrych marek na różne pokazy oraz na imprezy. Dla projektanta możliwość wypożyczenia swoich przedpremierowych ubrań jest prawdziwym prestiżem, choć materialnie praktycznie nic z tego nie mają. Gwiazdy mają tylko obowiązek pokazać się w kreacji danego projektanta, magazyny modowe często wypożyczają kreacje, by stworzyć z nich własne kolekcje, sfotografować je i podpisać, skąd pochodzą. Ciężko byłoby oczekiwać, że celebrytki, które czasem odwiedzają dwie lub trzy imprezy dziennie, ubierają się w te wszystkie drogie suknie plącąc za nie spore pieniądze. Choć kupno sukienki za kilka tysięcy złotych nie jest dla nich dużym wydatkiem, przy tych zarobkach, to jednak mocno obciążają budżet, i skoro można tego uniknąć, to należałoby to robić. Często styliści odwiedzają też showroom design czyli miejsca, gdzie wystawiane są artykuły wnętrzarskie, modne meble itp. na podobnych zasadach.

Budowanie wizerunku marki najłatwiej jest oprzeć na osobach znanych – ktoś, kogo ludzie cenią i lubią, noszący ubrania marki X i buty marki Y, jest wiarygodny i sprawia, że konsumenci chętnie sięgają po produkty X lub Y, a firmy odzieżowe bardzo chętnie to wykorzystują płacą za taki marketing niemałe pieniądze.